piątek, 5 sierpnia 2016

Francja - elegancja... Wypełnienie bawełniane.

Chłodno, ciemno i leje. Proszę, powiedzcie, że lato jeszcze wróci...

Tymczasem wypikowałam poduszkę w prawdziwie prowansalskim,  wiejskim stylu. Dawno temu kupiłam taką poduszkę w butiku wnętrzarskim, bardzo lubię ten styl. Lekko "wyświechtane", sprane płótno, koniecznie w różyczki. Brzeg w "herbatniczki".  I pikowanie. Pamiętam, że była kosztowna ...

A teraz potrafię sobie taką uszyć! Super!


Pikowanie jest proste, po liniach prostych, łukach i tylko na brzegu kwiatki z wolnej ręki.

Żeby uzyskać efekt, który dla mnie jest kwintesencją stylu prowansalskich wiejskich pikowanek - lekkie marszczenie się, dobrze widoczne na kolejnym zdjęciu - użyłam wypełnienia bawełnianego o gramaturze 150g/m2. 

Oczywiście ze sklepu Kiltowo.pl.

To wypełnienie jest idealne do uzyskania takiego oto efektu:
 Ponadto moim zdaniem będzie bardzo dobre do prac dużych,  bo jest lekkie i miękkie. Łatwo zwinąć pracę (na przykład sporą narzutę)  w rulon możliwy do przepchnięcia pod ramieniem maszyny. Jak mi przyjdzie do głowy uszyć do kompletu prowansalską narzutę, na pewno użyję tego wypełnienia.


Gdy jednak będzie mi zależało na wyrazistości i wypukłości pikowanych wzorów, użyję grubszego poliestru. Porównajcie poduszki, widzicie różnice?  Różową poduszkę można dokładniej pooglądać tu. Różowa jest sztywniejsza, ale frymuśne pióra i wzory są dobrze widoczne.

Minusem wypełnienia bawełnianego jest tendencja do tworzenia się farfocli. Niestety, po pikowaniu z tym wypełnieniem trzeba wyczyścić maszynę - włókienka bawełny będą wszędzie.

Wspominałam już, że nie ma ideału? Pozdrawiam ;-)

5 komentarzy:

 1. To jest to o czym myślę w takim razie. Użyję bawełnianego wypełnienia, cienkiego! Dzięki Wisiu za poradę, w samą porę :) Poduszka baaardzo mi się podoba, chociaż ten styl, to... nooo nie moja bajka :) Ale już wiem, że bajki opowiada się innym! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niby też nie mój styl, a jednak tak sugestywnie zaprasza do wypoczynku i relaksu, że zaczełam marzyć o takiej narzucie i poduszce...

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo piękna poduszka ! Taki styl lubię! Niby podobnego wypełnienia używałam nieraz, ale znowu sobie mogłam pewne wiadomości usystematyzować , czytając Ciebie- uściski :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Such a lovely "finish" and the 2 pillows are totally elegant together. Beautiful artistry.

  OdpowiedzUsuń
 5. We want to be sure the prizes you win are sent to the correct account. Depending on the chosen cost method, we’ll need completely different documents. In order to finish your verification and to course of any withdrawal, we require you to addContent one of many documents from the list below. This helps us confirm we are paying the right particular person and protects our gamers in opposition to any authorised use of their account. Please e-mail your proof of tackle as outlined 온라인카지노 above or use the submit button below.

  OdpowiedzUsuń