środa, 9 września 2015

S(ż)ycie jet piękne!

A jakże!
 Dzięki tej pasji spotkało mnie ostatnio wiele miłych chwil :-)

Po pierwsze - wygrałam!!!!

W piątek późną nocą - w okolicznościach, o których dalej - dowiedziałam się, że zdobyłam pierwszą nagrodę w konkursie, o którym pisałam w poprzednim poście. Ale niespodzianka!

Dziś jest środa, a nagroda jest już u mnie.  Gratuluję Gosi, gospodyni  konkursu, doskonałej organizacji i wyboru sponsora,  który spisał się na medal.

Oto moja wygrana: Zgrabna, choć swoje waży. Dla mnie to zaleta. Ciężka maszyna nie wpada w drgania przy szybkim szyciu. Ponadto ciężar świadczy o tym, że wiele części jest z metalu. W Janomce 415 nawet  obudowa  jest metalowa, to bardzo solidna maszyna.


 Zestaw ściegów użytkowych w zupełności wystarczy (fajerwerki i wodotryski mam w Horizonie). Próbowałam już szyć - ściegi są równiutkie i wygląda na to, że mała Janomcia będzie najlepsza  do zszywania bloków. Pięknie prowadzi materiał, szew jest równy i gładki.Razem wyglądają jak mama z córką, albo starsza i młodsza siostra... Będzie im raźniej we dwie ;-)

Drugą przyjemną rzeczą, która mnie spotkała dzięki szyciu, było spotkanie u Ani Sławińskiej. Okazja do osobistego poznania wielu wspaniałych pasjonatek, okazja do śmiechu i pogaduszek, okazja do wspólnego szycia. I pogaduszki, i szycie ciągnęło się do późnych godzin nocnych...
Efektem spotkania jest między innymi quilt - baner grupy "Patchwork po polsku".Każdy z kolorowych prostokątów jest wypikowany innym wzorem.


Autorką projektu  jest Ula Buczkowska.
Prawda, że szycie jest piękne?


5 komentarzy:

 1. Wiesiu gratuluję wygranej. Teraz na dwie maszyny to dopiero będzie się działo:). Fajne są takie spotkania ludzi, których łączy wspólna pasja. Baner wyszedł Wam mistrzowski.

  OdpowiedzUsuń
 2. pięknie razem wyglądają
  szycie jest piękne!

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję wygranej, przyda się maszynka na pewno, a wspólna praca bardzo ładna.Pozdrawiam.:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję wygranej, przyda się maszynka na pewno, a wspólna praca bardzo ładna.Pozdrawiam.:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Prawda :) szycie jest piękne! Pozdrawiam/ Ula

  OdpowiedzUsuń