poniedziałek, 2 czerwca 2014

Z motyką na słońce?

Pikowanie idzie mi coraz lepiej, ale często się zastanawiam, dlaczego właściwie tak się zaparłam, żeby się tego nauczyć...
Obawiam się, czy  nie porwałam się z motyką na słońce  - zachciało mi się wypikować tak misternie quilt w rozmiarze 1,5 x 1,5 metra. Zdjęcie (poniżej) robiłam na balkonie, jak widać szerokość kanapki jest taka, jak szerokość balkonu. A balkon rozmiarów słusznych - zmieścił się przecież na nim leżak.Pierwszy raz składałam bloki po skosie. Chciałam, żeby było dużo miejsca na pikowanie, ale nie bardzo zdawałam sobie sprawy, ile czasu mi to zajmie. Naprawdę dużo...

Mam już  wypikowane wszystkie wzory w bocznych trójkątach i w narożnikach oraz na ramkach.Do szycia  użyłam nici bawełnianej w odcieniu nieco ciemniejszym. Jestem w trakcie pikowania echa wokół wzorów  i tła nicią nieco jaśniejszą i cieńszą. Różnice widać na zdjęciu poniżej:

W narożnikach  umieściłam ładny wzór medalionowy, chcę też umieścić tam cień  zrobiony drobnym stipplingiem.Jak skończę - pokażę wszystko. A skończę, choćbym miała pęknąć! Mam przecież pomocnika ;-) Dzielnie mi towarzyszy bez względu na porę dnia, czy nocy.6 komentarzy:

 1. Wiesiu, idę się gdzieś zakopać...
  tyle już lat patchworkuję, ale na takie pikowanki to się jeszcze nie porwałam....
  brawo :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet o tym nie myśl! (o zakopaniu się...) Jesteś światu potrzebna jak mało kto, Kasiu!

   Usuń
 2. Wow - jakie precyzyjne śliczności :)
  Widzę, że kicia leży na nowych, ale już pociętych, szmatkach. Co pięknego z nich szyjesz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę o torbie letniej ( z czymś czerwonym w niewielkich ilościach).

   A szmatki to efekt wyrównywania kawałków, które były przycięte bez szacunku dla cięcia wzdłuż nitki prostej. Wykorzystam je bez litości:-)

   Usuń
 3. misterna robota - ale im trudniej tym bardziej wciąga:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne pikowanie ! Oj ile to czasu trzeba poświęcić na doskonalenie i nabranie w tym wprawy . Podziwiam !

  OdpowiedzUsuń